Yeşil Çay Mucizesi

Sponsorlu bağlantılar

Sağlık üzerine yazılan ve çizilen o kadar çok bilgi var ki hangisine inanacağımızı şaşırıyoruz. Bir diyorlar şunu yiyin bunu yemeyin bir bakıyorsunuz ki o zararlı bunu yiyin. Tamam da insanın midesi çöp kutusu mu? Deneme tahtasına döndük Allah canımı alsın ki icon_smile Yeşil Çay Mucizesi icon_smile Yeşil Çay Mucizesi

Benim çocukluğumdan beri yeşil çaya karşı bir sempatim vardır. Nedendir bilmiyorum ancak zannederim yeşil çayın rengi beni cezbetti. Biraz da kokusu ve berraklığı olsa gerek. Yeşil çayın siyah çaydan ne farkı var diye merak edenler için şunu diyebilirim ki yeşil çay bir mucize benim için. Siyah çayın doğal olarak kurutulmasıyla elde edilen yeşil çay, içinde barındırdığı son derece kıymetli antioksidanlarıyla binlerce defa kıymetli benim için.

Her besin değeri güçlü yiyecek ve içeceklere inanmadığımız gibi bazen de aslında kıymetli olan bitkilere gereken değeri veremiyoruz ne dersiniz? Ben oldum olası tabiattan gelen otlara ve bitki çaylarına kıymet vermişimdir. Ancak elbette ki çok iyi bilinenler her zaman tercihim olmuştur. İşte bunlar arasında birinci sırada yeşil çay var benim için.

Japonların o güzelim fincanlarında öyle bir ihtişamla ve törenle  sunuşları var ki yeşil çayı içmeyenin bile canı çeker bu çayı icon_smile Yeşil Çay Mucizesi

Bu çayın Çin’den Japonya’ya taşındığına dair kayıtlar mevcuttur. Uzun zamandır Avrupa da ve Türkiye de yeşil çayın mucizesine inanır hale geldi ki kullanımı arttığı görülüyor. Televizyondaki yayınların ve bir çok beslenme uzmanlarının önerisiyle başlanan yeşil çay alışkanlığına  sağlık için devam edilmektedir artık.

Sponsorlu bağlantılar

Nedir bu yeşil çay ve neden bu kadar değerlidir? Yeşil çayın karaciğer ve göbek yağlarını eritmedeki başarısı küçümsenmeyecek kadar çoktur. Zira yeşil çay iştahı keserek vücut yağlarının kullanımını artırırken yağlanmayı da bu vesileyle azaltmaktadır. Metabolizmayı artırarak bu etkiyi yerine getiren yeşil çay aynı zamanda vücutta biriken serbest radikalleri de azaltarak yaşlanmayı yavaşlatmaktadır.

Kim istemez ki genç görünmeyi değil mi? Ancak elbette ki doğal yollardan genç kalmak, daha genç yaşlarda yeşil çayla tanışmayla gerçekleşiyor bana göre.

1997 yılında, Kansas Üniversitesinde yapılan araştırmaların sonucunda, Dr. Lester Mitscher, yeşil çayda, dünyada bilinen en güçlü antioksidan maddenin bulunduğunu açıklamıştır. Bu madde EGCG (epigallocathechin gallate)’dir. EGCG’nin C vitamininden yüz kat, E vitamininden 25 kat daha güçlü antioksidan etkileri olduğu bilinmektedir. EGCG’nin en yüksek konsantrasyonu da yeşil çayda bulunmaktadır!

   Yeşil çay mucizesi nelere faydalı bir bakalım isterseniz:

    1. Özellikle prostat kanseri olmak üzere tüm kanserleri % 50 azaltıyor

   2.  Yeni ortaya çıkan kanserlerin ilerlemesini ve yayılımını engelliyor.

3. Kolesterolü düzenliyor.

4. Tansiyonu kontrol ediyor.

5. Kan şekerini dengeliyor.

6. Virüs enfeksiyonlarına karşı bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

7. Yaşlanmayı yavaşlatıyor.

8. Sigaranın zararlı etkilerini azaltıyor.

9. Yeşil çay deriye uygulanınca güneşin UV etkilerinden koruyor. Suyu yüze sürülünce kırışıklıkları azaltıyor.

    Size tavsiyem günde 4 fincana kadar mutlaka ister poşet olsun isterseniz de demleme olsun yeşil çayı tüketin afiyetle.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
i (5)
Saçlarınızı Patatesle Uzatın

Saçlar insanın kafasında koruma görevini üstlenmiş derimizin bir parçasıdır. Saçların aynı zamanda kişiyi soğuktan korumada etkilidir. Saçların uzunluğu ve kısalığı...

Kapat