Yılbaşında Kalorilere ve Sağlığa Dikkat!

Sponsorlu bağlantılar

Yılbaşı gecesi yaklaştı. Bir çoğumuz bu geceyi kutlayarak geçirecek. Hem yeyip içmek hem eğlenmek hem de aldığınız kalorileri minimumda tutmak için bu beslenme önerilere kulak verin!

Öncelikle 31 Aralık gününe her gün yapmanız gerektiği gibi sağlam bir kahvaltıyla başlayın ve diğer öğünlerinizi atlamayın.

Yılbaşı kutlaması için bir akşam yemeğine davetli iseniz yemek öncesi 1 kase yoğurt, salata veya 1 adet meyve yiyerek sofraya çok aç bir şekilde oturmamaya özen gösterin.

Yemekten önce 2 bardak su içmeyi unutmayın.  Akşam yemeğinde hindi varsa şanslısınız. Çünkü hindi etinin yağı diğer etlere göre düşüktür. Tabii derisini sıyırdığınız takdirde.

Gelelim içki-meze konusuna…

Alkollü içeceklerin kalorisi oldukça yüksektir. Ancak biliyoruz ki yılbaşı gecesi çoğumuz alkol alacak. Bunun için en sağlıklı içki tercihi, içerisindeki resveratrolden  ( kuvvetli bir antioksidan)  dolayı kırmızı şaraptır.

Eğer bira tutkunuysanız light olanları tercih etmeniz mümkün. Bu yolla kalori alımınızı %50 azaltabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Kadınlar için 2, erkekler için 3 kadeh içki olarak sınırlandırmak size yardımcı olabilir.   İçkinin yanında gelen kuruyemişler ve patlamış mısırlar da enerji alımında büyük bir yer tutar. Eğer menüde yer alıyorsa meze tercihinizi meyveden yana kullanın.

Kuruyemişi de 1 avuçtan fazla tüketmeyin. Mısırdan uzak durun!   Bol bol dans edin. Aldığınız kalorileri yakmaya çalışın ve eğlenin.   Geceyi çorbacıda sonlandıracaksanız, yağlı olan işkembe ve kelle-paça çorbasındansa midenizi rahatlatacak mercimek, tarhana ve ezogelin çorbalarını tercih edin.

Reflü, ülser gibi şikayetleriniz varsa alkol almamaya özen gösterin. Çünkü alkol midede asit salgısını artırır. Yılbaşı gecenizi hastanede sonlandırmak istemezsiniz.

Alkolün idrar söktürücü etkisinden dolayı sık sık tuvalete gitme ihtiyacı hissedersiniz. Alkol sabahı sonrası baş ağrısının sebebi bu dehidratasyondur. Bunun önüne geçebilmek için gün içerisinde ve yılbaşı gecesi sonrası bol su içmelisiniz.

Hepinize sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yıl diliyorum…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
1
Hayatımızda Yeni Bir Kolaylık: Herbalife

Bütün kadınlar ne kadar kilo verirlerse versinler hayatları boyu hep 1-2 kilo fazlalıkları olduklarını düşünürler:) Aynı benim gibi... Bize sağlıklı...

Kapat