Youtube Para Kazanma Sistemi Türkiyede!

Sponsorlu bağlantılar

Bu yazımda Türkiye’ye yakın zamanda girmiş bulunan bir sistemi anlatacağım. Bildiğiniz gibi youtube.com bir video paylaşım sistemidir. Peki bu kadar çok video nereden nasıl ellerine geçiyor hiç düşündünüz mü?

Youtube başarısının temelini kullandıkları sisteme borçlu.

Bu sistem ise şu şekilde işlemekte:

Dünyanın dört bir yanında elbette çektiği videoları paylaşmak için Youtube’a ekleyen milyonlarca insan bulunmakta. Bu kitle genel ve büyük bir kesime hitap etmesini sağlıyor.

Fakat asıl içerik sistemi ise para ile video ekletmesidir. Youtube dünyanın dört bir yanından insanların çektiği videoları bir nevi satın alır. Fakat ödemeyi peşin olarak yapmaz da videodaki reklamlara tıklandıkça gerçekleştirir.

Sistemin işleyişi çok basit. öncelikle bir google hesabınız olmalı. daha sonra bu hesapla youtube girişini yapıyorsunuz. Ardından kendi kanalınızı üretiyorsunuz. Bunu My Channel bölümünden yapabilirsiniz. Kendi kanalınızda çektiğiniz videoları yayınlamaya başlıyorsunuz.

İkinci aşama ise reklam başvurusu. Videolarınızı yayınlamaya başladıktan sonra google adsense başvurusu yapıyorsunuz ve kaydınız oluşturuluyor. Bu şekilde videonuzda yayınlanan reklamlarınıza tıklandıkça siz de para kazanmış oluyorsunuz.

Peki ne kadar para kazanabilirsiniz?

Sponsorlu bağlantılar

Şöyle basit bir hesap yapmak mümkün. Siz bir video yüklediniz. Bu video tutuldu ve 100 bin kişi tarafından seyredildi. Bu 100 bin kişinin 10 bini reklamlara tıklamış olsun. Tık başı size ortalama 10 kuruş para ödense 10×10.000=100.000 kuruş yani 1000 TL.

Bu hesap genel bir hesaplamadır ve reklam tıklama sayısı artıp azalabilir. Ayrıca videonuzun izlenme sayısı da artıp azalabilir.

Bu miktarı tek bir video ile değil belki bir kaç video ile de sağlayabilirsiniz. Hemen bir video nasıl bu kadar çok kişi tarafından izlenecek diye düşünmeyin. Sonuç olarak sizin bir hesabınız var ve yüklediğiniz tüm videoların reklam gelirleri toplamı bu hesaba dahil edilip size ödenecek.

Hal böyle. Youtube sayesinde videolarınızdan para kazanabilirsiniz. Ayrıca her alanda videolar ekleyebilirsiniz. Örneğin bir yemek yaparsınız ve tarifinin videosunu çekip eklelersiniz. Düşünün bir çok yemeği bu şekilde yaptığınızı. Zamanla videonuz daha çok kalıcı ve bilinir olacaktır. Bu da sizin zamanla daha çok gelir elde edebilmenizi sağlayacaktır.

Bu hesap abartılı oldu diyorsanız daha gerçekçi bir hesap yapabilirsiniz.

10 tane video ekleyin ve her biri 1.000 kişi tarafından seyredilmiş olsun. Toplamda 10.000 izlenme ve 1.000 reklam tıklaması yapılmış olsun. Kazanacağınız para 100 TL olur. Bu gayet mantıklı ve gerçekçi hatta yapması kolay bir hesap emin olun. Eğer biraz uğraşır ve bildiğiniz şeyleri üşenmeden videoya çekerseniz güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bol kazançlar…

Sponsorlu bağlantılar
  • meltem Cevapla
 1. Tekno Adresim Cevapla
 2. Anonim Cevapla
 3. Anonim Cevapla
 4. Yasin Cevapla
 5. Zeliha Cevapla
 6. Cem Cevapla
 7. Burak Cevapla
 8. Metin Cevapla
 9. Taha Ekbersoy Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kompakt Full Frame Fotoğraf Makinesi
Kompakt Full Frame Fotoğraf Makinesi

Fotoğrafçılığı eğer hobi olarak yapıyorsanız fakat ekipmanların ağırlığından şikayet edip bazen taşımaya üşenecek hale geldiyseniz, sizin için bir önerim var....

Kapat