Zayıflığa Giden Yol: Yoğurt

Sponsorlu bağlantılar

Yoğurt her yemeğin yanında tüketilmesi gereken ana besinlerdendir. Peki yoğurdun zayıflatabileceğini biliyor muydunuz?

Gerçekten de yapılan çok sayıda araştırma var bunu destekleyen. Örneğin iki grup üzerinde yapılan bir araştırmada bir gruba düşük kalorili diyete ilaveten günde 3 öğün 100 g yoğurt verildi. Diğer gruba ise sadece düşük kalorili diyet verildi. Görüldü ki yoğurt ilavesi yağ yakımını % 60 civarında daha fazla hızlandırdı. Aynı zamanda yoğurttaki kalsiyum ve protein miktarının yüksek oluşu da tokluk açısından önemli bir avantaj olarak görülmektedir.

İşte bu nedenlerden dolayı daha ince kalmak istiyorsanız mutlaka yemeklerin yanında hatta bir öğün olarak bile yoğurt tüketmek gerekiyor. Yoğurtta bulunan laktik asit metabolizmayı hızlandırarak dokulardaki yağları eritiyor. Bundan en fazla göbek civarındaki yağlar etkilenmektedir.  Hele de yoğurdun üzerine tarçın döküp yerseniz etkisi daha da artacaktır.

Sponsorlu bağlantılar

Yoğurdun yemeklere uygun şekilde katılarak metabolizmayı hızlandırma etkisi asla unutulmadan her öğünde yoğurt yemeye devam edilmeli. Yine yapılan yoğurt çorbaları, çeşitli salatalar ve mezeler de yoğurtla beraber zayıflığa giden ince bir çizgide yerini alıyor. Yaz geldiğinde rahatlıkla bikini giymek ve deniz kenarında adeta bir kuğu gibi dolaşmak için yoğurtla zayıflayın. İnce narin elbiselerde kendinizi daha güzel hissetmek için yoğurtla zayıflayın. Her şeyden de önce sağlık için eğer şişmansanız zayıflayın, zayıflayın ki ömrünüz uzasın. Yoğurtla zayıflayın ki daha genç görünün.

Zayıflığı giden yol yoğurttan geçer derim ben.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
beyin_29
Beynin Yaşlanmasının 16 Sebebi

Beynimizin neden yaşlandığını hiç düşündünüz mü bilmem. Ancak ben uzun süredir bu bilinmezi araştırıyorum. Bakın neler buldum sizlere. Öncelikle beynin...

Kapat